Lubomír Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick

Lubomír Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick

Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu. 

Závodní kolotoč v ranních hodinách odstartoval na Horním náměstí v Opavě náměstek primátora Pavel Meletzký. 

Během moravskoslezské klasiky čekalo na účastníky to nejhezčí, co v okolí Opavy je možno najít. Trať vedla přírodním parkem Moravice a podhůřím Nízkého Jeseníku. Výjezd na kopec Kalvárie jako každoročně přivítal mnoho fanoušků, kteří vytvořili nezapomenutelnou kulisu a závodníkům přidali dobrých pár wattů k dobru. Organizátor nevynechal ani průjezd zříceninou hradu Vikštejn a posléze jízdu Zámeckou zahradou Státního zámku Hradec nad Moravicí.

Trasu A ovládl jeden z hlavních favoritů Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida. Ten dokázal 90 kilometrů zdolat v čase 3 hodiny a 41 minut. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Ostra Multicraft Čeladná, který se pokusil o obhajobu vítězství z loňského roku, projel cílem se ztrátou 8 minut na Petruše. Třetím do cíle, stejně jako v minulém ročníku, dojel několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima CUP,  Filip Adel z týmu Superior. Ten zdolal závod v čase 3 hodiny a 52 minut.

Tímto skalpem si Lubomír Petruš dojel pro vítězný hattrick v seriálu závodů Prima CUP. Po výhře na závodě Decathlon Hradec Králové a mistrovském závodě ČEZ Stolové hory, přidal vítězství i na  partnerském závodě Silesia Bike Marathon.

Ženám dominovala na hlavní trase A Michaela Tokarčíková z týmu Napohodu! Bike Team Píšť. Ta dokončila závod v čase 5 hodin a 16 minut. Minutu po první závodníci dorazila do cíle Kateřina Krutílková z GHOST Team. Stupně vítězů zkompletovala polská závodnice Monika Wrona.

Vítezem Trasy B se stal Adam Pilčík z týmu Bikeaction – Rocky Mountain Team. Na stupních vítězů ho doplnil Daniel Muroň s Janem Kočím. Ženy na trase B ovládla Evelína Šedivá z týmu Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem před polskou závodníci Sandrou Adamczyk a Anetou Chudárkovou. Trasu C zdolal nejrychleji Oliver Trent Bucháček z týmu Forman Profiq Cinelli a ženskou kategorii nejlépe zvládla Bára Mitvalská z týmu Unikovo MTB Team. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 3. června závodem Škoda Auto Dolní Morava.