Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září 

Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. 

Osmý ročník Gočárových schodů i letos přivítá skvělé bikery včetně českých reprezentantů. Na trase městského okruhu závodníky čeká sjezd ze Zpívajících schodů a Kozinky i výjezd Gočárových schodů. Celý závod obohatí umělé technické prvky, jenž každoročně přilákají davy účastníků a fanoušků.

Okruh začíná tradičně na třídě ČSA, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody na Velké náměstí. Pokračují přes Prima Bridge, který rozděluje trasu ve tvaru osmičky na sjezd schodů Kozinky, které jezdce vrátí na třídu ČSA.

O svůj třetí triumf bude usilovat Marek Rauchfuss, který závod vyhrál v roce 2017 a 2018. Na startu nebude chybět ani několikanásobný vítěz seriálu Prima CUP Filip Adel či vítěz z roku 2020 a vicemistr Polska v enduro Michał Topór. Na startovní listině je také zapsán úspěšný bývalý reprezentant v cyklokrosu a mistr světa Tomáš Paprstka.

Akci zahájí dopolední závody dětí. Po poledni absolvují trasu početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Na startu se představí i nevidomý amatérský závodník na tandemu Petra Fábera s navigátorem. Petr absolvuje sólo jízdu na kolo a půl před hlavním programem kategorie Elite v 16:00. Elitní kategorie odstartují v 16:00 závodem žen a mužů.

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a s podporou Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Gočárovy schody jsou rovněž součástí Calendarium Regina 2022. 

Podrobné informace o závodě naleznete na stránce závodu.

Vítězové závodu Gočárovy schody:

  • 2015: Jaroslav Kulhavý
  • 2016: Jan Fojtík
  • 2017: Marek Rauchfuss
  • 2018: Marek Rauchfuss
  • 2019: Ondřej Cink
  • 2020: Michał Topór
  • 2021: Tomáš Ševců