Mikulov si užily stovky bikerů včetně známých tváří. Děkujeme!

Dvanáctý závod v pořadí a závěrečný podnik Decathlon Mikulov zakončil nejen letošní seriál Prima CUP, ale současně nejvyšší domácí soutěž ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, který se koná s pověřením Českého svazu cyklistiky.

Na startu, který se odehrál na mikulovském náměstí, již tradičního jihomoravského závodu, se sešlo na dvou trasách stovky bikerů a nechyběly ani známé tváře ze světa sportu a obrazovky TV Prima. 

V týmu WeLoveCycling.cz, pod vedením šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa Jiřího Ježka, se představili například frontman skupiny Slza Petr Lexa, Česká miss Andrea Bezděková nebo moderátorka Inna Puhajková. Z obrazovky televize TV Prima se představil herec a moderátor Petr Vágner nebo sporťák Jiří Šlégl.

Ikonou závodu byla také česká biková jednička, olympionik Ondřej Cink (Kross Orlen Cycling Team). Ten byl jasným favoritem do nejdelšího závodu na 55 kilometrů a své preference také po hodině a čtyřiceti dvou minutách potvrdil v cíli mikulovského Amfiteátru pod Turoldem. Vteřinu za ním dorazil Matěj Průdek (Multicraft MTB Team) a o čtyři vteřiny zaostal vítěz letošního seriálu Filip Adel (Superior Team).

Mezi ženami dominovala s časem přes dvě hodiny Kateřina Krutílková (Bike Pro Racing) před Kateřinou Obstovou (Decathlon Czech Cycling) a Janou Pichlíkovou (Unitop ČR).

Na kratší trase na 33 kilometrů jasně zvítězili Jiří Holec (Cyklo Bendl) a Amálie Macolová (Head Pro Team Opava).

Přes sto dětí do deseti let si vyzkoušelo pestrý okruh okolo amfiteátru. 

Den v Mikulově zakončilo vyhlášení seriálu Prima CUP 2022. Celkovými vítězi se stali Filip Adel a Milena Kalašová, kteří rovnou z moravských vinic odjeli vozy od ŠKODA AUTO. Vítězové si užijí nová auta tři měsíce. 

Děkujeme všem účastníkům letošního seriálu a těšíme na rok 2023, jenž přinese několik významných změn.