Důležité informace před závodem Kross Harrachov

PŘEČTĚTE SI DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED ZÁVODEM KROSS HARRACHOV

 

Věnujte pozornost důležitým informacím před závodem Kross Harrachov, který se uskuteční 18. září. Závod je také vypsán na trase A jako Mistrovství ČR v maratonu.

Cesta do Harrachova:

Upozorňujeme, že cesta do Harrachova je omezená několika stavebními prácemi, které jsou světelně řízeny. Dvě stavební práce můžete očekávat na cestě z Jilemnice na silnici číslo 14. Menší opravy jsou také na silnici 10 od Tanvaldu. Semafory očekávejte také při příjezdu do Harrachova, kde se opravuje most. Nastudujte si cestu s předstihem a vyražte na cestu včas. 

Zázemí akce, místo startu a cíle:

Zázemí závodu se nachází v biatlonovém areálu Kolečko. Při příjezdu do Harrachova se jedná o odbočku vlevo za čerpací stanicí Benzina. 

Parkování:

Upozorňujeme, že areál nedisponuje parkovacími místy. Z toho důvodu je nutné váš automobil zaparkovat na centrálním parkovišti v Harrachově. Popřípadě na dalších vyhrazených místech k parkování. Na parkovišti před vstupem do biatlonového areálu je zákaz parkování, v opačném případě hrozí odtah! 

Na parkovišti ani v areálu nenechávejte svá kola a cennosti bez dozoru, za případnou ztrátu neručíme! 

Parkování týmového obytného vozu v prostoru areálu bude možné na přilehlém parkovišti u areálu. Příjezd je NUTNÝ nahlásit na čísle +420 602 510 708.

Výdej startovních čísel:

Vaše přidělené číslo pro závod vyhledejte ve startovní listině, které nahlaste při výdeji čísel. Zrychlíte tímto výdej čísel. Každý účastník je povinnen dodržet opatření COVID-19. Děkujeme! 

Startovní listina (přiřazení startovních čísel proběhne 16. 9. v 15:00):

Výdej čísel, prezentace:

 • 17. září (pátek) od 19:00 do 20:30
 • 18. září (sobota):
  • TRASA A: 6:15 – 6:40
  • TRASA B: 7:00 – 9:15
  • TRASA C: 7:00 – 9:30
  • DĚTSKÉ ZÁVODY: 8:00 – 9:40

Porada týmů před závodem Trasy A / MČR XCM:

Porada týmů před závodem MČR XCM se uskuteční v areálu před kanceláří závodu v pátek 17. září ve 20:30

Dětské závody:

Dětské závody startují po startu trasy C (po 10:00) a začínají v posloupnosti kategorií od nejmladších po nejstarší. Řazení proběhne dle průběžného pořadí seriálu. Při registraci na místě není možné využít pozici z průběžného pořadí. Děkujeme za pochopení.

Starty závodů:

 • 06:40 – TRASA A / MČR XCM / Ženy 
 • 07:00 –  TRASA A / MČR XCM / Muži
 • 9:30 – TRASA B
 • 10:00 – TRASA C
 • 10:01 – DĚTSKÉ ZÁVODY

Na závodech tras A, B a Prima jízdy (C) respektujte prostor pro jezdce z první vlny. Jedná se o prvních 50 jezdců. U Prima jízdy mají přednostní právo pro start v první vlně žačky a žáci. Závod probíhá také na pozemních komunikacích. Respektujte proto pokyny pořadatele a příslušníků Policie ČR!

Upozorňujeme, že finální mapa se může lišit dle zpřístupnění cest v den závodu. Dodržujte vždy značení. Trasy budou značeny modro-bílými šipkami, nepřehledná místa budou zabezpečená pásmem nebo vyznačená na vozovce bílým značením. Dělení tras bude označeno dle barvy vašeho čísla. 

Odstoupení ze závodu:

V případě, že nedorazíte do cíle, jste povinni ohlásit odstoupení ze závodu časomíře. Učinit tak můžete osobně ve stanu Onlinesystem nebo sms na čísle +420 720 969 811.

Zdravotní asistence a doporučení:

V areálu je zajištěna zdravotní asistence. V případě potřeby první pomoci na trase závodu doporučujeme stáhnout aplikaci Záchranka, díky níž IZS rychle a přesně lokalizuje vaší polohu a vyhodnotí vážnost situace.

 • Zdravotník v areálu: Stanislav Hloušek, +420 775 116 117

Trasy závodu podrobně:

Potřebné informace k trasám naleznete na stránce závodu.

Tombola:

Tombola se uskuteční po vyhlášení elitní kategorie. Mezi cenami se objeví kávovar Segafredo Espresso 1 a doplňky na kolo We Love Cycling.

Dezinfekční prostředky:

Dezinfekční prostředky můžete využít ve stanu ALPA, který je umístěn v těsné blízkosti kanceláře závodu. 

Další potřebné informace naleznete na stránce závodu.

V neposlední řadě vás žádáme, abyste se chovali šetrně a ohleduplně k přírodě. V opačném případě můžete být ze závodu vyloučeni.

Děkujeme za respektování a dodržování pravidel závodu.