Důležité informace před závodem ŠKODA AUTO Dolní Morava

Věnujte pozornost důležitým informacím před závodem ŠKODA AUTO Dolní Morava, který se uskuteční 5. června.

V prvé řadě vás žádáme o dodržování mimořádných nařízení, jimž bude podřízen průběh závodu. Nezdržujte se zbytečně v prostoru startu a cíle. Po převzetí startovního čísla opusťte areál a doražte přímo na start ve stanoveném čase, který je pro vás vyhrazený. Maximálně také omezte doprovod. V prostoru areálu se pohybujte pouze v roušce!

Zázemí akce, místo startu a cíle:

Chata U Slona – Dolní Morava, Velká Morava 132, 561 69 – Odkaz na bod na mapě

Parkování:

Parkování vozidel je možné POUZE na vyhrazeném místě pro účastníky závodu! Neparkujte na místech vyhrazených pro návštěvníky resortu Dolní Morava. Na parkovišti ani v areálu nenechávejte svá kola a cennosti bez dozoru, za případnou ztrátu neručíme!

Parkování týmového obytného vozu v prostoru areálu bude možné na přilehlém parkovišti U Chaty Terezka.

Startovní listiny:

Vaše přidělené číslo pro závod vyhledejte ve startovní listině, které nahlaste při výdeji čísel. Zrychlíte tím výdej čísel. Děkujeme!

Každý účastník musí předložit na vyžádání pořadatele potvrzení TNO (testování / nemoc / očkování). Podrobnosti k mimořádným opatřením naleznete v úvodu stránky závodu.

Výdej startovních čísel:

 • Místo: parkoviště Chata U Slona, mapa

pátek, 4. 6. od 19:00 do 21:00

sobota, 5. 6.:

 • TRASA A / UCI od 06:00 – 6:55 
 • TRASA B od 07:00 – 9:15
 • TRASA C od 07:00 – 10:15
 • Dětské závody: 07:00 – 9:15

Starty závodu:

 • Starty závodu trasy A a B jsou rozděleny na vlny.

TRASA A

 • I. vlna – 6:45 / ženy
 • II. vlna – 7:00 / muži

TRASA B

 • I. vlna – 9:30 / Kadeti, Kadetky, Junioři, Juniorky, Muži a ženy 19-34
 • II. vlna v 9:35 / všichni muži a ženy nad 35 let

TRASA C

 • 10:30 – hromadný start, přednostní právo na start – mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně

Dětské závody:

Dětské závody startují v 9:35 a začínají v posloupnosti kategorií od nejmladších po nejstarší. Řazení proběhne dle průběžného pořadí seriálu. 

Porada vedoucích týmů!

Pokud máte otázky týkající se trasy maratonu, přijďte na informativní schůzku do registračního stanu v pátek 4. června ve 20:00. K dispozici tu bude trasér závodu Véna Hornych. Prosíme vždy o vyslání zástupce týmu.

Informace k trase:

Závod probíhá také na pozemních komunikacích. Respektujte proto pokyny pořadatelů a příslušníků Policie ČR! Upozorňujeme, že finální mapa se může lišit dle zpřístupnění cest v den závodu. Dodržujte vždy značení. Trasy budou značeny modro-bílými šipkami, nepřehledná místa budou zabezpečena pásmem nebo vyznačena na vozovce bílým značením. V případě dělení platí pro trasu B červená a pro trasu C žlutá šipka. V areálu bude dostupná mapa.

Odstoupení ze závodu:

V případě, že nedorazíte do cíle, jste povinni ohlásit odstoupení ze závodu časomíře. Učinit tak můžete osobně ve stanu Onlinesystem nebo sms na čísle +420 720 969 812.

Tombola:

Tombola se uskuteční po vyhlášení elitní kategorie. Hlavní cenou je kávovar Segafredo Espresso 1.

Dezinfekční prostředky:

Dezinfekční prostředky můžete využít ve stanu ALPA.

Zdravotní asistence a doporučení:

V areálu je zajištěna zdravotní asistence. V případě potřeby první pomoci na trase závodu doporučujeme stáhnout aplikaci Záchranka, díky níž IZS rychle a přesně lokalizuje vaší polohu a vyhodnotí vážnost situace.

V neposlední řadě vás žádáme, abyste se chovali šetrně a ohleduplně k přírodě. V opačném případě můžete být ze závodu vyloučeni.

Děkujeme za respektování a dodržování pravidel závodu.