Informace před závodem ČEZ Stolové hory

Novinka! Stáhněte si aplikaci seriálu Prima CUP a mějte všechny informace po ruce.


DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED ZÁVODEM ČEZ Stolové hory

 

Závod ČEZ Stolové hory se uskuteční 30. dubna v Machově. Pro držitele licence Českého svazu cyklistiky je vypsán jako Škoda Auto mistrovství ČR v maratonu 2023. Český šampionát se uskuteční na trase A.

Doprava do Machova:

Cestou od Hradce Králové můžete využít část dostavěné dálnice D11. Výjezdem č. 108 pojedete směr Hronov a Machov. Místo areálu je označeno níže v Mapy.cz. V rámci dopravní vytíženosti doporučujeme použít navigaci. Do místa nejsou hlášeny žádné objížďky nebo dopravní komplikace, přesto si cestu naplánujte s předstihem.

Orientační mapa v místě:

Na parkovišti nenechávejte svá kola a cennosti bez dozoru, za případnou ztrátu neručíme!

V areálu budou k dispozici mobilní WC. Sprchy naleznete jako v předchozích letech v budově školní tělocvičny č.p. 5 Machov.

V případě, že dorazíte týmovým obytným vozem, který zajišťuje servis několika závodníkům, můžete zaparkovat v areálu. Rezervujte si parkovací místo na tel. čísle +420 605 013 598.

Startovní listiny:

Vaše přidělené číslo pro závod vyhledejte ve startovní listině, které nahlaste při výdeji čísel. Čísla ve startovní listině budou přidělena v pátek 28. dubna

Výdej startovních čísel a nové přihlášky:

Výdej startovních čísel proběhne v areálu ve stanu ČEZ v sobotu 29. dubna od 17:00 do 18:00 hodin a v neděli 30. dubna dle rozpisu níže:

  • TRASA A od 07:00 do 8:30, start 9:00 / ženy 8:40
  • TRASA B od 07:00 do 10:30, start 11:00
  • TRASA C od 07:00 do 11:00, start 11:30
  • DĚTSKÉ ZÁVODY od 07:00 do 8:30, start 9:05

Žádáme vás o včasný příchod. Účastníci, kteří jsou elektronicky přihlášení, ale nemají zaplaceno, mají registraci neplatnou a tudíž musí na místě vyplnit papírovou přihlášku (dostupná v místě registrace). Platba je možná pouze v hotovosti nebo přes QR kód okamžitou platbou.

Dětské závody:

Dětské závody startují v 9:05 hodin a začínají v posloupnosti kategorií od nejmladších. Dětské závody probíhají v okolí areálu. Rozpis pro jednotlivé kategorie včetně okruhů naleznete u registrace. Po závodě dětí proběhne dětská tombola, kde losujeme ze všech dětských startovních čísel.

Řazení na start:

  • Trasa A: Řazení proběhne dle platného žebříčku UCI. Dále mají přednostní právo Elitní kategorie a držitelé licence ČSC.
  • Trasa B: Řazení proběhne dle aktuálního žebříčku Prima CUP, platí pro prvních 50 jezdců.
  • Trasa C: Přednostní právo pro start v první vlně mají žačky a žáci.

Zdravotní asistence:

V areálu je zajištěný zdravotní servis (+420 775 116 117). V případě potřeby první pomoci na trase závodu doporučujeme stáhnout aplikaci Záchranka, díky které IZS rychle a přesně lokalizuje vaší polohu a vyhodnotí vážnost situace. 

Značení trasy:

Trasy budou značeny modro-bílými šipkami, nepřehledná místa budou zabezpečena pásmem nebo vyznačena na vozovce bílým značením.

  • Trasa A závod absolvuje závod pouze po modrých šipkách.
  • Trasa B absolvuje závod po modrých šipkách, v případě dělení jedete po červených šipkách.
  • Trasa C závod absolvuje po modrých šipkách, v případě dělení jedete po žlutých šipkách.

Informace ohledně značení je upřesněná na startovním čísle. 

Závod probíhá také na pozemních komunikacích. Respektujte proto pokyny pořadatele a příslušníků Policie ČR. Upozorňujeme, že finální mapa se může lišit dle zpřístupnění cest v den závodu. Trasa vede také do sousedního Polska, doporučujeme sjednat si cestovní pojištění. Dodržujte vždy značení.

Odstoupení ze závodu:

V případě, že nedorazíte do cíle, jste povinni ohlásit odstoupení ze závodu časomíře. Učinit tak můžete osobně ve stanu Onlinesystem nebo sms na čísle +420 605 013 598.

Dopingová kontrola:

Držitel licence Českého svazu cyklistiky je povinnen řídit se Antidopingovou směrnicí a být k dispozici komisařům k této namátkové kontrole bezprostředně do 15 minut po dojetí do cíle.

Tombola:

Lístek do tomboly naleznete na voucheru ve startovním balíčku. Box na lístky je umístěn na pódiu. Tombola se uskuteční po vyhlášení trasy A a B (po 15:00). Hlavní cenou v tombole na závodě ČEZ Stolové hory bude dárkový poukaz na ubytování na 1 noc pro dvě osoby se snídaní ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Dvorana v Karlových Varech. Další cenou je kávovar Segafredo Espresso 1 včetně kapslí, ochranný vak mBag značky Montone a cyklocomputer s chytrými hodinkami iGet.

Další informace:

Další potřebné informace naleznete na stránce závodu.

V neposlední řadě vás žádáme, abyste se chovali šetrně a ohleduplně k přírodě. Trasy vedou CHKO Broumovsko a Národním parkem Polska. V opačném případě můžete být ze závodu vyloučeni.

Děkujeme za respektování a dodržování pravidel závodu.