Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu

Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu

Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.

Podzimní závody hradeckými lesy a blízkým okolím odstartoval první primátor města Hradce Králové Martin Dvořák. Pro účastníky byly připraveny tři trasy o délkách 70, 50 a 19 kilometrů, které mimo jiné vedly po přírodních lesních trailech v okolí pískového lomu Marokánka.

Trasy na 70 kilometrů se účastnili profesionálové i nadšení sportovci. Vítězem hlavního závodu (70 km) se stal Filip Adel z týmu Superior VelsBike. Z žen slavila Lenka Fridrichová. 

50 kilometrovou trasu si užili amatérští sportovci, ze kterých byli nejrychlejší Matyáš Strupek (BikeTeam TJ Zlaté Hory) a Kateřina Obstová (Ghost Team). 19 kilometrovou Prima jízdu jely převážně rodiny s dětmi a zde nejlepší výsledky zaznamenali Petr Běžecký z celku Eleven Head Cyklolive a Adéla Lhotáková. 

Nejmladší závodníci do deseti let se utkali na trasách vedoucích v blízkosti areálu závodu u Všesportovního stadionu. 

Seriál PRIMA CUP 2021 nyní čeká slavnostní vyhlášení, které proběhne ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi 27. října. Vyhlášené bude také ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu a soutěž o Pohár IZS.