ŠKODA AUTO Dolní Morava: Nash suverénní, Adel potvrdil formu

ŠKODA AUTO Dolní Morava: Nash suverénní, Adel potvrdil formu

Druhý závod seriálu Prima CUP prověřil připravenost bikerů v letošní koronavirem odložené sezóně. 

Závod ŠKODA AUTO Dolní Morava byl zapsán v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie v kategorii S2 a účastnili se ho kromě českých reprezentantů také jezdci z Rakouska, Polska a Německa. 

Trasu vedoucí  po stopách historické zemské hranice Moravy dlouhou 110 kilometrů zvládl nejrychleji za 5 hodin a 12 minut Filip Adel (Superior Velsbike Team) před rakouským reprezentantem Alexanderem Stadlerem (Intersport Mühl4tler Bike Team). Na stupních vítězů je po těsném souboji s Dominikem Buksou (Canyon Northwave) doplnil Michal Kaněra (Ghost Team).

V závodě žen si pro suverénní vítězství dojela s časem necelých 6 hodin a 34 minut Kateřina Nash z amerického týmu CLIF Pro Team. Několikanásobná účastnice olympijských her porazila Nikol Flašarovou (Eleven Head Cyklolive) a Janu Žídekovou (Cyklotrenink.com).

O skvělé výkony nebyla nouze ani na trase B o délce 55 kilometrů, kde zvítězili Kristýna Pejšová (Ghost Team) a Martin Helcel (Cyklo tým Havířov). Na Prima jízdě o délce 16 kilometrů určené pro rodiny s dětmi slavili vítězství Adéla Lhotáková a Roman Heindrich.

Seriál Prima CUP se přesouvá 12. června do středočeské Sázavy, kde se uskuteční třetí podnik letošního roku ŠKODA AUTO Sázava. Účastníci se mohou přihlásit na trasu 20, 40 a 80 kilometrů.