Segafredo Sahara Race již 6. a 7. srpna!

 

Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání a mnoho novinek je připraveno pro letní blížící se závod Segafredo Sahara Race, které se odehrají od 6. do 7. srpna 2021.

Již po čtvrté v řadě přivítá pískový lom Marokánka nedaleko Hradce Králové sportovce všech věkových kategorií, kteří se zúčastní několika atraktivních závodů v jedinečném prostředí. Dominantou závodů bude opět 110 metrová lávka vedená přes přilehlou vodní plochu vedle areálu.

Program započne již v pátek večer nočními závody pro běžce i cyklisty. Noční závod bezpochyby zpestří přejezd osvětlené lávky, jež tradičně láká desítky přihlížejících.

V sobotu započne den dětskými závody a individuálními starty na místních trailech vedoucími lesem podél potoka, přes přejezdy dřevěných lávek, písečnými a  štěrkovými úseky, uměle vytvořenými překážkami, hravými sjezdy a výjezdy. 

Odpolední program zakončí vytrvalostní závod na 20 kilometrů. Ten povede po hradeckých lesích a blízkém okolí Marokánky. Účastnit se ho mohou rodiny s dětmi a široká veřejnost. 

Atraktivitou sobotního programu bude hledání dřevěné truhly s hodnotnými cenami. 

K dispozici bude opět uměle vytvořená vodní plocha, kde se mohou návštěvníci zchladit nebo zrelaxovat. Kromě závodního programu je možné v písníku od pátku do soboty kempovat a užít si tak naplno příjemné prostředí.

Informace o závodě včetně registrací na jednotlivé závody naleznete na stránce závodu.