Poslední Extrém Bike Most vyhráli Štěpánová a Škarnitzl

Závěrečný 20. ročník bikového maratonu vyhráli specialisté na olympijské cross country Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.

Za tropického počasí se odehrál čtvrtý závod seriálu Prima CUP, které neodradilo ani tisícovku účastníků, kteří se postavili na start mosteckého hipodromu. Závod byl rovněž součástí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu.

Zcela suverénně do cíle z nejnáročnější trasy na 72 kilometrů dorazil olympionik Jan Škarnitzl, který trať plnou trailů zvládl za 3 hodiny a 7 minut. Škarnitzl za svými zády nechal mladého Jaromíra Skálu, ten dorazil o necelé tři minuty později, když trasu zvládl za 3 hodiny a 10 minut. Na stupních je doplnil Michal Bubílek, který zaostal o pouhých 15 vteřin.

Mezi ženami obhájila loňské vítězství Karla Štěpánová s časem 3:52 před Barborou Průdkovou, která dokončila o 10 vteřin později. Třetí místo brala německá reprezentantka Laura Stark, která trasu zvládla za čtyři hodiny.

Extrém Bike Most letos odehrál závěrečný 20. ročník a k tomu nechyběl ani slavnostní styl celého závodu. Nejnáročnější trasu na závěr absolvoval také ředitel závodu Jaroslav Hrubý, kterého ve finiši čekalo překvapení v podobě velkolepého přivítání. 

Dalším závodem seriálu Prima CUP je etapový závod MTB Trilogy, který se uskuteční pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie od 2. do 6. července v Teplicích nad Metují.