Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září

Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové. 

Sedmý ročník Gočárových schodů i letos přivítá skvělé bikery včetně českých reprezentantů. Na trase městského okruhu závodníky čeká sjezd ze Zpívajících schodů a Kozinky i výjezd Gočárových schodů, které budou opět obohaceny o umělé technické prvky. Ty lákají davy účastníků a fanoušků cyklistiky.

Okruh začíná na třídě ČSA, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody na Velké náměstí. Pokračují přes Mitas Bridge, který rozděluje trasu ve tvaru osmičky na sjezd schodů na Kozince, které jezdce vrátí na třídu ČSA.

Akce bude zahájena dopoledními závody dětí. Po poledni trasu absolvují početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Divácky atraktivní bude závod 1+1, kdy děti absolvují závod s jedním elitním jezdcem. Elitní kategorie odstartují v 16:00 závodem žen a mužů v 16:45. Na startu se objeví zvučná jména. Kromě českých reprezentantů nebude na startovní listině chybět česká biková špička. 

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka. Akce se uskuteční s podporou Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Akce je rovněž součástí Calendarium Regina 2021. 

Podrobné informace o závodě naleznete na stránce závodu.

Vítězové závodu Gočárovy schody:

  • 2015: Jaroslav Kulhavý
  • 2016: Jan Fojtík
  • 2017: Marek Rauchfuss
  • 2018: Marek Rauchfuss
  • 2019: Ondřej Cink
  • 2020: Michał Topór