Bike Days 2020

Bike Days 2020

Bike Days 2020: Otestuj cyklistické novinky na Dolní Moravě

 

Otestujte a prohlédněte si cyklistické novinky roku 2020 na akci Bike Days 2020, který se koná od 25. do 26. 7. v rámci závodu NOVA CUP 2020 Dolní Morava, kde se rovněž uskuteční ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu a e-bike.

Areál je situován na parkovišti U Slona, odkud se můžete vydat na nedaleký Single Trail. Skalní trail nabízí jízdu v horském terénu. Těšit se můžete na jízdu lesem i na sjezdovce Vyhlídková s parádními výhledy. Čekají vás dřevěné lávky, klopené zatáčky, terénní vlny i skoky. Jízdu si však můžete užít i na klidné silnici či jiném nedalekém různorodém terénu. Vstup do areálu je zcela ZDARMA, stejně jako parkovaní.

Harmonogram:

Sobota 25. 7. 2020: 10:00 – 18:00
Neděle 26. 7. 2020: 8:00 – 16:00

 

Skalní trail nabízí jízdu v horském terénu pro zkušenějí jezdce. Těšit se můžete na jízdu lesem i na sjezdovce Vyhlídková s parádními výhledy. Čekají vás dřevěné lávky, klopené zatáčky, terénní vlny i skoky

Parametry trati:

 • Obtížnost: středně náročná a náročná
 • Délka trasy: 3,5 km
 • Počáteční nadmořská výška: 1 081 m.n.m.
 • Koncová nadmořská výška: 746 m.n.m.
 • Klesání / převýšení: 335 m

Sedačkovou lanovkou na start trailů:

 • Start: sjezdovka Vyhlídková pod Stezkou v oblacích
 • Cíl: chata Marcelka u spodní stanice lanovky
 • Výhodné bike tarify s Resort Card a přeprava kol zdarma​

Čtěte pozorně Provozní řád Single Trails.

Doprovodný program:

Sobota:

 • ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu, délka 108 km
 • Závody seriálu NOVA CUP 2020, výběr z tras na 17 km a 60 km
 • Dětské závody Chupa Chups pro děti do 10 let

Neděle:

 • ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky E-bike
 • Soutěže partnerů

Stravování:

Veškeré informace o ubytování na www.dolnimorava.cz

Horský resort Dolní Morava, to jsou hory zážitků 365 dní v roce. Najdete tu tolik zábavy, že vám den bude krátký. Nalaďte se…

Stezka v oblacích

Vyrazte za nebeskými zážitky do oblak. Naservírujte si dávku adrenalinu na kapce ve výšce 55 metrů nad zemí, zkraťte si cestu síťovým rukávem nebo se ztraťte v útrobách 100 metrů dlouhého tobogánu, který vás dopraví za pár vteřin z nebeských výšin až na zem. Na Stezku v oblacích vás vyveze lanovka nebo se na ni vydejte jednou z několik pěších tras s nádhernými výhledy.

Dětské zážitkové parky

Vyrazte do cvrkotu dětských zážitkových parků, na které dohlíží obří mamut s 24metrovým chobogánem se skluzavkou, který vás přes dvě patra mamutí zábavy vrátí zpátky nohama na zem. Vaši malí průzkumníci poznají vodu všemi smysly, zrodí se z nich tarzani při zdolávání provazových překážek v pralese lesních domečků, a taky se jim možná podaří objevit kamínek ryzího zlata. V Mamutíkově vodním parku, lesním zážitkovém parku a Pískovém světě se dětské fantazii meze nekladou.

Dětský lanáček – právě otevřeno

Zveme do zbrusu nové části dětských zážitkových parků, kde mohou děti prozkoumat bezpečné lanové překážky, tunely, skluzavky, chodníky i dřevěné chýše upevněné na vzrostlých kmenech. Hned vedle lanáčku jsme nově otevřeli také občerstvení a komfortní posezení přímo pod obřím mamutem.

Bobová dráha U Slona

Vychutnejte si parádní jízdu na bobové dráze, která vám zprostředkujte tak velký zážitek, jak velkou rychlost jí dovolíte. Stačí jen nasednout a lehce kormidlovat v ostrých zatáčkách a na svižných rovinkách, které se místy promění v divoký horský kolotoč.

Adrenalin a lanový park

Zhoupněte se na obří houpačce pro dva, vyzkoušejte si volný pád z výšky 13 m nebo se projeďte na lanovce v délce 400 metrů z adrenalinové věže. Navíc si můžete vybrat z 5 tras různé obtížnosti v lanovém parku a máme i lanový okruh pro děti.

Koloběžky

Naskočte na horskou koloběžku a užijte si skvělou adrenalinovou jízdu v kombinaci s nebeskými výhledy na okolní hory. Čeká vás panoramatická jízda v délce 15 km zpět dolů do údolí. V půjčovně u horní stanice lanovky Sněžník najdete koloběžky pro dospělé i děti od 7 let.

To a mnohem víc

Naskočte na sedačkovou lanovku a nechte se vyvézt do nadmořské výšky 1 116 m.n.m., odkud se můžete vydat na horskou túru nebo projížďku na kole. V naší půjčovně Marcelka u dolní stanice lanovky Sněžník si můžete zapůjčit horské kolo, elektrokolo nebo šlapací káry Berg.

Další podrobnosti naleznete na dolnimorava.cz.

Pronájem výstavní plochy a el. přípojky po domluvě.

Součástí prezentace je na zveřejnění 1 tiskové zprávy na webu www.CykloNovinky.cz a 1x free startovné v závodě ŠKODA AUTO MČR v e-bike.

Dle domluvy lze využít pódium s ozvučením.

Rezervace na e-mailu: svestka (a) bbspro.cz, tel. č. + 420 736 237 049

Místo areálu: Chata U Slona, Velká Morava 132, Dolní Morava